Tartu laulupeo ühiskontserdil tuleb ettekandele helilooja Jüri Reinvere uudisteos

PRESSITEADE
Tartu laulupidu
12.06.19

Tartu laulupeo ühiskontserdil tuleb ettekandele helilooja Jüri Reinvere uudisteos

20. juunil tuleb Tartus Maarja kirikus esmaettekandele helilooja Jüri Reinvere poolt spetsiaalselt laulupeo 150. sünnipäevaks loodud teos, mis kannab nime “Mu isamaa. Mu õnn ja rõõm.”. Teose kannavad ette Eesti Rahvusmeeskoor ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor. Segakoorile, solistile ja keelpillikoosseisule kirjutatud uudisteost esitavad lisaks ühendkoorile metsosopran Kai Rüütel ning Vanemuise Sümfooniaorkester. Piduliku ühiskontserdi dirigendid on Triin Koch, Mikk Üleoja ja Kaspar Mänd.

Reinvere sõnul on teos inspireeritud mitmest olulisest faktist. „Nii sellest, et esimesel Eesti laulupeol sai ette kantud F. Paciuse “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm” kui ka sellest, et kogu laulupidu kujunes, eriti tänu Jakob Hurda kõnele, eestluse kui euroopaliku identiteedi aluseks,” räägib helilooja.

Ka Reinvere liigub samadel teemadel, 150 aastat hiljem, koos oma teosesse ise kirjutatud tekstiga. “Tekstis vilksatavad eesti kirjandusele ning eestlaste iseteadvusele mitmed olulised sümbolid,” tutvustab ta. Samas küsib Reinvere, kas oleme me õnnelikud täna, siin ja praegu, koos oma riigi ja kõikide nende võimalustega, mis meil täna on. “Ja tekstist võib lugeda: osalt jah, mitmes osas ka ei,” lisab ta.

Tartu laulupeo ühiskontsert avab laulupeo sünnipäevapidustuste tähistamise, tehes seda laulupeo jaoks erilises ja sümboolses paigas – taastatavas eestlaste laulupeokirikus, Tartu Maarja kirikus. Kohas, kus esimese laulupeo peaprooviga kõik alguses sai.

Pidulikule ühiskontserdile on Piletilevis müügis limiteeritud kogus pääsmeid.

Tartu laulupidu 2019 toimub 20.-22. juunini ja on avalöögiks laulupeo juubelipidustustele. Ühiskontserdile järgnevad 21. juunil toimuvad ajastukontserdid ning 22. juunil toimuv Tartu laulupeo peakontsert.

Täpsema ajakavaga on võimalik tutvuda Tartu laulupeo kodulehel aadressil tartulaulupidu.ee

Ajakirjanikud, kes soovivad tulla kajastama Tartu laulupeo sündmuseid, saavad end akrediteerida aadressil https://2019.tartulaulupidu.ee/meedia/
Akrediteerimine on avatud 17. juunini.

Foto: Ove Maidla
Ove Maidla Tartu Maarja Kirik

Lisainfo:
Kristjan Gold
Tartu laulupeo kommunikatsioonijuht
52 97 462
kristjan@atiim.ee