Tartus saab seigelda laulupeo sünniga seotud paikades

PRESSITEADE
Tartu laulupidu 2019
22.02.19

Tartus saab seigelda laulupeo sünniga seotud paikades

Tartu laulupeoks on valminud põnev maastikumäng, mis tutvustab laulupeo sünnipäeva eel laulupeo sünniga seotud paiku ning selle traditsiooni loojaid ja hoidjaid. Rada on avatud 30. juunini.

Laulupeoga seotud paigad on välja otsinud Tartu laulupeo ühed peakorraldajad Maris Peebo ja Maarja Ülper, kellele oli abiks Tartu Laulupeomuuseum. “Mängu idee tuli Tartu laulupeo projektijuht Maarja Ülperilt,” meenutas Maris Peebo. “Marsruudi kokkupanek oli üks väga mõnus peavalu. Leiab ja kohtab Tartus ju laulupidu tihti pea igal sammul – hoonetes, paikades, linnaruumis veel mingil kolmandal moel ja muidugi inimestes. Kergesti oleksime saanud kokku panna mitme koolivaheaja jagu rännakuid.”

Peebo lisab, et maastikumäng on väga hea võimalus mitte ainult koolivaheajal vaid ükskõik mis muul ajal kas üksi, sõprade või kogu perega aktiivselt väljas aega veeta ja tänavusel laulu- ja tantsupeoaastal selle ajalooga tutvuda.

Maastikumäng seob omavahel mineviku ja tänapäeva ehk ajaloolistesse paikadesse jõudmiseks tuleb kasutada nutitelefoni. Selleks tuleb oma telefoni tõmmata mobiilse orienteerumise rakendus nimega MOBO. MTÜ Seiklushunt projektijuhi Arvi Antoni sõnul on tegemist Eestis loodud rakendusega, mida kasutatakse enamasti orienteerumises. “Näiteks on üle Eesti paigas püsirajad, mis on rajatud koostöös Eesti Terviseradadega. Tartu laulupeo maastikumäng on selles osas veidi teistsugune erilahendus, kuna see on seotud konkreetsete ajalooliste paikadega,” tutvustas Anton.

Rakenduse kasutamine on väga lihtne. Kui see on alla laetud, tuleb valida kaart “Laulupeo paigad” ja asuda rajale. Retke alguspunktiks on osa Tartu uuest linnaruumist – Koidula ja Jannseni mälestusväljak. “Mäng ei ole ajapeale ja tegemist on valikorienteerumisega ehk igaüks valib punktide läbimise järjekorra ise. Õiges punktis tuleks teha rakendusega QR-koodist foto ja nii saab punkti leidmine registreeritud,” selgitas Anton.

Täpsemad juhised ja info rajal olevate punktide kohta on leitav Tartu laulupeo kodulehelt www.tartulaulupidu.ee. Tartu laulupidu 2019 toimub 20.-22. juunini.

Fotod maastikumängu alguspunktist ja Tartu laulupeo mälestuskivist saab alla laadida siit.
Koidula ja Jannseni mälestusväljaku foto autor on Uku Peterson
Tartu laulupeo mälestuskivi foto autor on Kristina Haan

Lisainfo:
Kristjan Gold
Tartu laulupeo kommunikatsioonijuht
A-tiim kommunikatsioon
Tel. 52 97 462
E-mail: kristjan@atiim.ee