Üleskutse laulupidudest osavõtvatele kooridele ja kollektiividele oma lipp korrastada või tellida

Head laulu-ja tantsupeost osavõtvad kollektiivid!

Ajast-aega ja peost-pittu on meie lauljate, pillimängijate ja tantsijate kollektiivide lahutamatuks märgiks olnud meie lipp. Lipp mis märgib uhkelt ära kollektiivi sõnumid ja värvid, rõõmu ja lauluhinge. See on üks osa meist ja meie peost.

2019 on mitme laulupeo aasta ning viimane aeg on käes lipp koorile või orkestrile tellida, kui kollektiivil seda veel ei ole. Uhke ja ilus lipp on kaugele näha ja lähedalt rõõm vaadata. Lehvides laulab ja tantsib see meiega kaasa.

Lipp ei ole aga igapäevaselt meie argielu osaline ja tuleb meie hoiukohtadest välja vaid pidulikel hetkedel. Tuletamegi teile nüüd kevade esimestel päevadel meelde, et koos peoriietega, tasuks ühiselt üle vaadata ja vajadusel korda teha ka lipp. Või ka lipud, sest ka meie Eesti trikoloor on rongkäigus ja peol alati oodatud.

Lipukorrastamiseks pole vaja muud teha, kui lipp avada, üle vaadata lipuvarda tugevus ja vastupidavus, kontrollida õmbluseid ja siledusi ja ega lipp ometi viimasel peol ära pole määrdunud. Vajadusel võib ju lippu veel pesta, triikida ja kõik hoole ja armastusega üle käia. Aga seda viimast meil jagub ju kuhjaga. Ja mis siis edasi saab? – ei muud kui laulud ja lood suule, tantsud jalgadesse ja rõõm südamesse! Pidu ei ole enam kaugel. Lipp ootab seda pidu koos teiega väga.

Head laulu- ja tantsupeoaastat!